Kaip gali būti atliekamas skolos išieškojimas?

Tikriausiai vienas geriausių variantų yra tada, kai tam tikrą problemą galima išspręsti net keliais būdais. Jeigu nepadeda vienas variantas, nesunkiai galima prieiti prie kito ir taip tęsti toliau, kol bus gaunamas norimas rezultatas. Jeigu kalbant konkrečiau, skolas išieškoti galima net keliais būdais. Aišku, turbūt patys patogiausi yra pirmieji, nes jiems nereikia skirti tiek darbo ir pastangų. Bet kaip bebūtų, ne visos situacijos susiklosto vienodai ir galima jas išspręsti paprastai. Todėl šiame straipsnyje plačiau papasakosime, kaip gali būti išieškomos skolos.

Įvairios informacijos siuntimas

Vienas iš paprasčiausių žingsnių, kuris gali padėti susigrąžinti skolas yra informavimas apie susidariusią skolą. Toks informavimas gali būti skirtingas, svarbu, kad jis būtų pateiktas raštu. Jeigu skolininkas geranoriškai sutinka arba susisiekia pats dėl mokėjimų, galima prieiti prie kitų etapų:

  • nustatomos sąlygos, kurių laikantis bus grąžinama skola;
  • galima sudaryti grafikus, kurie tiksliai nurodys, kurią dieną privalu atlikti tam tikros dalies mokėjimą;
  • aptariamas ir galutinis terminas, kada bus grąžinama skola.

Etapas, kada dar nėra kreipiamasi į teismą.

Dar vienas iš ne tokių sudėtingų etapų, kuomet su skolininku bandoma tartis, jam sudaryti palankias sąlygas, kuriomis pasinaudojus būtų galima grąžinti skolą. Toks skolų išieškojimas pačiam skolininkui atsieitų pigiau, nes nereikėtų teismų, kurie kainuoja tikrai nemažai. Bet ikiteisminiame etape turėtų būtų įvardintos konkrečios sąlygos, kuriomis vadovaujantis skola būtų grąžinta. Neturėtų būti jokių interpretavimų ar skirtingai suprantamų išaiškinimų, kurie ateityje gali sudaryti problemas.

Kreipimasis į teismą

Jeigu per anksčiau išvardintus du etapus skolininkas nebendrauja ar atsisako grąžinti skolą, tuomet lieka trečiasis etapas, kurio metu reikia kreiptis į teismą. Nors šis procesas gali būti gana ilgas, tačiau tai bus vos ne vienintelis būdas, kaip susidariusią skolą būtų galima susigrąžinti. Tikrai atsitinka ir tokių atvejų, kai skolininkas teismą pralaimi ir jam reikia apmokėti kitos pusės išlaidas, o tuomet suma gali gautis tikrai nemaža. Todėl palankiausias būdas išspręsti skolos klausimus yra pirmaisiais etapais.

Procesas po teismo

Negana to, jeigu teismas priima palankų sprendimą ir skolininkas yra pripažintas tikrai skolingu, tuomet viskas tuo nesibaigia. Tolimesnis etapas yra dirbti su antstoliais. Jie pagal nuosprendį priima atitinkamus sprendimus, tai yra blokuoja sąskaitas, areštuoja turtą ir taip  galima po truputį atgauti jums priklausančią skolą.

 

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *