Darbuotojų paieška: ar verta investuoti į jaunus darbuotojus?

Tikriausiai nedaugelis įmonių pirmenybę teikia jauniems darbuotojams. Tačiau tai gali būti perspektyvus būdas kelti įmonės pelną, žinomumą ir kitus svarbius dalykus. Dažniausiai jauni žmonės pasižymi greitesniu mąstymu, didesnėmis idėjomis, veržlumu ir kitomis naudingomis įmonei savybėmis. Tad į tokius žmonės verta investuoti, o kodėl, papasakosime šiame straipsnyje.

Išlaidų taupymas

Ieškant jauno darbuotojo, neturinčio patirties, galima nemažai sutaupyti. Nes tokiam darbuotojui reikės mokėti šiek tiek mažesnę algą, nei specialistui, kuris turi patirtį reikiamoje darbo srityje arba tos srities profesionalui. Aišku, ilgainiui jauno darbuotojo atlyginimą vis tiek reikės kelti, bet iš pat pradžių išlaidos bus mažesnės. Taip pačiam darbuotojui bus didesnė motyvacija dirbti produktyviai ir rodyti pačius geriausius galimus rezultatus, kurie lems jo atlyginimo pakylėjimą.

Lankstumas

Kaip žinia, jauni darbuotojai nebijo iššūkių ir jie nėra prisirišę prie vienos vietos ir jiems nebūtina rutina. Tokie darbuotojai nesunkiai gali dirbti biure, namuose, jei reikia, tikėtina, kad darbus gali atlikti ir komandiruotėje ar kelionėje. Kadangi jaunimas yra labai veržlus ir greitai įsisavinantis informaciją, todėl labai tikėtina, kad tokia aplinka jiems bus į naudą, ne taip greitai nusibos, nes nereikės jausti rutinos. Tad jei reikalingas įvairiapusis darbas, visada verta pagalvoti apie jaunus darbuotojus ir teikti jiems pirmenybę.

Pozityvumas

Jauni darbuotojai dažnai pasižymi pozityvumu, jie nesiskundžia, kad reikia susidurti su naujais iššūkiais, kurie susiję su darbu, taip pat jie darbe neskleidžia negatyvios energijos ir slogių minčių. Labai dažnai priėmus naują darbuotoją, kolektyve atsiranda geresnė nuotaika ir tuo pačiu kiti darbuotojai įgauna didesnio pozityvumo. Reikėtų prisiminti, kad ne tik didelė patirtis ir darbas gali sukurti pridėtinę vertę, tačiau ir pati nuotaika, kuri tyro darbe, gali daug ką pakeisti ir privesti prie teigiamų dalykų.

Naujos technologijos

Kadangi pasaulis sparčiai žengia pirmyn ir kasdien galima išgirsti atsiradusių vis naujesnių technologijų, išradimų ir panašiai, tokie darbuotojai gali atnešti daug privalumų. Kadangi jie yra labiau prisitaikę į naujoves, jiems nesunku prisitaikyti, tad jie gali tapti puikūs specialistai, kurie neš tikrai didelę naudą. Juk matome daug pavyzdžių, kad senesnės kartos žmonės kur kas sunkiau priima pasikeitimus ir naujas sistemas. Tad, ieškant specialisto tam tikrai sričiai, darbuotojų paieška turėtų būti ne tik specialistų su didele patirtimi, bet ir tarp jaunų žmonių

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *